Nainstalujte si FLASH.

:: Aktuálně ::

[ ] 24. 10. 2020 je filmový klub zrušen. O dalším programu Vás budeme včas informovat.

Už nám chybíte, filmoví přátelé! :)

Filmový klub Přibyslav - 24. říjen 2020

24. 10. 2020 je filmový klub zrušen!

Už nám chybíte, filmoví přátelé! :)

19:30 - Ixcanul

(Guatemala / Francie, 2015, 100 min)

Režie: Jayro Bustamante

Sedmnáctiletá María je prostá indiánská dívka žijící s rodiči na úpatí sopečného vulkánu. Když se poprvé zamiluje, její život nečekaně nabere zcela jiný směr. Koloběh přírody a koloběh života vměstnal debutující talent Jayro Bustamante do minimalistického jazyka dlouhých záběrů a rurální symboliky. V příběhu situovaném do drsného a přírodní mystikou prostoupeného prostředí nechybí společenská kritika současné Guatemaly, která dokazuje, že Jayro Bustamante byl už ve své prvotině schopný suverénně spojit psychologická a sociální témata. Film v roce 2015 ohromil Berlinale a získal prestižní cenu Alfreda Bauera.

Film na ČSFD

Vstupné na film - 60 Kč

21:30 - Nina Rosa

(jazz, swing, folk, reggae, indie / Praha)

Nina Rosa je kapela zpěvačky, písničkářky a houslistky Niny, která si dala přídavek Rosa podle svojí babičky. V kapele spolu s ní vystupuje ještě kytarista a akordeonista. Kapela hraje své originální písničky, které v sobě nesou ducha velkých dálek, letních večerů, vůně a barvy podzimu i hravost sněhových vloček.

Profil kapely

Vstupné na koncert - 40 Kč